Skóra owcza lecznicza Relugan
Skóra owcza lecznicza Relugan

Zdrowotne funkcje skóry owczej relugan


Naturalna skóra jagnięca jest produktem, który posiada właściwości od uśmierzających ból przez neutralizowanie żył wodnych, aż po obniżanie poziomu stresu w naszym organizmie. To nie koniec! Lecznicza skóra relugan ma działania antybakteryjne, tworząc nieprzyjazne środowisko dla wirusów i bakterii. Te prozdrowotne właściwości skóra relugan zawdzięcza lanolinie, która jest naturalną barierą przed kurzem i roztoczami. Przeciwdziała powstawaniu sprzyjającego środowiska do rozwoju pasożytów z rodziny pajęczaków. Co więcej, ten składnik owczej skóry koi podrażnienia i nawilża naszą skórę. Lanolina zawiera estry kwasów tłuszczowych i steroli zwierzęcych. Ma ona zastosowanie w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych czy w farmaceutyce będąc dodatkiem do maści i kremów leczniczych. Dzięki składnikowi, lanolinie, który tworzy na powierzchni włosia barierę ochronną przez zabrudzeniami idealnie nadaje się na siedzenia dla kierowców.

 

Skóra relugan już od pierwszych miesięcy życia dziecka


Idealna mata dla noworodków i niemowląt? A może dywan do zabawy? Musi być puszysty, otulający i dobrze przepuszczać powietrze. Dzięki właściwościom termoregulacyjnym owczej skóry nasza mała pociecha nie zmarznie na podłodze, a latem nie dozna przegrzania. Włókna skóry relugan kurczą się i rozszerzają. Dzięki temu stopy dziecka, które mają bezpośredni kontakt ze skórą relugan, w cieplejsze dni mniej się pocą zaś zimą nie marzną. Pomaga zadbać o odporność pociech, szczególnie w sezonie przejściowym, gdy lato jest już tylko wspomnieniem, a nadchodzi sezon pierwszych przeziębień i chorób. Jeśli dziecko jest alergikiem, to skóra owcza jest idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ relugan nie posiada czynników uczulających nasze pociechy. Na macie czy dywanie relugan można kłaść dzieci, których skóra wykazuje wysoką wrażliwość i delikatność. Nie powoduje podrażnień i jest przyjazna alergikom, wręcz kojąc stany zapalne skóry. Miejsca, w których nasze dzieci lubią najczęściej przebywać, bawić się czy przemieszczać po wnętrzu domu, warto wyposażyć właśnie w skórę owczą relugan. Mata po pewnym czasie pochłania zapach otoczenia. Ta cecha spowoduje, że dziecko czując zapachy domu będzie miało poczucie komfortu i spokoju. To duża zaleta, ponieważ dzięki temu matę można wykorzystywać poza domem.

 

Skóra relugan idealna na jesienne i zimowe spacery z dzieckiem


Pory jesienno – zimowe mają różną pogodę. Możemy spodziewać się wietrznej temperatury powyżej 10 stopni lub przeszywających mrozów sięgających minus 20 stopni. Jak w takim razie przygotować małe dziecko na dłuższy spacer przy tak nieprzewidywalnej aurze? Pediatrzy mówią, że z małym dzieckiem należy wychodzić z domu przez cały rok. Oczywiście nikt nie twierdzi, aby spacerować z maluchem podczas skrajnych warunków atmosferycznych. Jak zapewnić najlepszą temperaturę dla dziecka podczas spaceru? Okrycia, śpiworki czy kołdry z sztucznych tkanin, nie tworzą odpowiednej cyrkulacji powietrza. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest skóra owcza (relugan). Ten rodzaj skóry, naturalnie produkowanej, bez substancji chemicznych, posiada właściwość termoregulacji. Gwarantuje ona, że temperatura ciała dziecka zawsze będzie najodpowiedniejsza dla niego. Nie spoci się, ani nie zmarznie! Zabierzcie ją na spacer w wózku, do fotelika czy na sanki. Jej naturalne właściwości chronią przed wirusami i bakteriami, które są w powietrzu, nie osiądą na skórze relugan, a dodatkowo zabezpieczy wasze dziecko przed przeszywającym zimnem.

Skóra relugan używana w produkcji obuwia dziecięcego zapewnia naturalną cyrkulację powietrza w bucie. Przepuszcza powietrze z jednoczesnym zatrzymaniem jego ciepła we wnętrzu obuwia.

 

Pielęgnacja skóry relugan


Pielęgnacja owczej skóry? To praktycznie samoczyszczenie. Należy to przypisać dużej zawartości naturalnego składnika owczej wełny czyli: lanolinie, która powleka każdy włos i dzięki temu niszczy bakterie i roztocza. Wystarczy, aby ją trzepać, czesać włosie i pamiętać o kąpielach słonecznych.

Skóra relugan jest naturalnym produktem, który przyczynia się do zdrowia Twojego i Twoich dzieci. Sprawdź nasze produkty dostępne w sklepie i zaproś designerski sznyt i źródło zdrowia do swojego wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl